Strefa Siłowni

Siłownia jest coraz bardziej popularną formą aktywności fizycznej. Klub Fitness Fundacji EDF jest wyjątkowym miejscem na mapie Rybnika, bowiem swoje funkcjonowanie rozpoczął jako jeden z pierwszych tego typu obiektów w mieście.

Doświadczenie, które zdobyliśmy w tym czasie pozwoliło nam rozpoznać potrzeby naszych klientów oraz daje możliwości ciągłego rozwoju. Nasza kadra wyróżnia się profesjonalizmem, to osoby otwarte, cierpliwe, pełne pasji i zaangażowania w swoją pracę.
Klub Fitness, to miejsce miłych spotkań w gronie przyjaciół, miejsce nawiązywania nowych znajomości, a przede wszystkim miejsce, do którego każdy Klient będzie chętnie wracał.

Zalety treningów na siłowni:

• Kształtowanie sylwetki – regularne ćwiczenia zwiększają metabolizm co powoduję spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz buduje mięśni.
  • Poprawa samopoczucia – trening siłowy wzmaga produkcję „endorfin” (hormonów szczęścia) co powoduje u osób aktywnych fizycznie większe zadowolenie z życia. Poprawiając swój wygląd poprawiamy również własną samoocenę oraz zyskujemy większa pewność siebie.
  • Poprawa stanu zdrowia – podnoszenie ciężarów powoduje wzrost poziomu dobrego cholesterolu a obniża ilość złego. Obniża również ciśnienie tętnicze krwi. Pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z cukrzycą oraz redukuje ryzyko wystąpienia osteoporozy.
  • Redukcja objawów stresu.
  • Ochrona stawów i narządów wewnętrznych – silne mięśnie są ochroną dla narządów wewnętrznych typu wątroba, żołądek, jelita.
  • Zmniejszenie ryzyka kontuzji – trening wzmacnia mięśnie, kości, więzadła i ścięgna, które utrzymują ciało w ruchu.
  • Wzrost potencji męskiej – ćwiczenia powodują zwiększona produkcję testosteronu w męskim ciele.
  • Opóźnia procesy starzenia – ćwiczenia spowalniają starczy zanik mięśni, utrzymują sprawność fizyczną na odpowiednim poziomie.

Fitness Club posiada

• dwie klimatyzowane sale do treningów siłowych,
  • salę cardio: bieżnie, rowerki eliptyczne, urządzenie Body space do modelowania sylwetki,
  • dwie kabiny Sauny Infrared,
  • dla klienta bezpłatny parking (do 4 godz.),
  • sklep Kuźnia Mocy z bogatą ofertą odżywek sportowych,
  • oferta treningów personalnych z doświadczonymi instruktorami.

fitness-club-silownia-1

Profesjonalny przyrząd do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, mięśni naramiennych.

Specjalna konstrukcja ławki oferuje cztery pozycje wykonywania ćwiczeń: na leżąco, półleżąc z plecami pod kątem 30 stopni, półleżąc z placami pod kątem 45 stopni oraz na siedząco. Przyrząd jest uniwersalny i bardzo łatwy w obsłudze.

Przyrząd do ćwiczeń mięśni pośladkowych.

Regulowane podparcie brzucha i kąt początkowy dźwigni pozwalają dopasować urządzenie dla różnego wzrostu ćwiczących jak i ustalić wygodna pozycję startową.

Ławka do ćwiczenia mięśni grzbietu regulowana.
Na tej bardzo prostej konstrukcji można łatwo i wygodnie trenować mięśnie grzbietu ze skupieniem na mięśnie strefy lędźwiowej kręgosłupa.

Body Space

Dodatkowo każdy w czasie treningu może skorzystać z Body-Space. Urządzenie łączy trening na rowerze ergometrycznym z terapią próżniową podczas której monitorowana jest praca serca (wszystkie parametry obliczane są po uwzględnieniu indywidualnych cech: wiek, waga, aktywność fizyczna).

• poniedziałek – piątek: 8.30 – 22.00
  • sobota: 8.30 – 20.00